Bitcoin przewyższa $9,200 Dzisiaj

15. Juli 2020

Bitcoin rozpoczął dzień ogłaszając drobne zyski. W czasie prasy, największa kryptokurcja według Market Cap jest notowana na 9.217,84 dolarów (+0,27%), według CoinMarketCap. Wykres pary transakcyjnej USD/BTC od EXANTE Ze swojej strony, Ethereum urosło do $239.45 (+0.4%), podczas gdy XRP wzrosło o 0.24% i obecnie handluje na poziomie $0.197. Platforma instrumentów pochodnych kryptograficznych niedawno ogłosił wprowadzenie do obrotu opcji Bitcoin.

To nowe narzędzie zacznie być dostępne na platformie przed końcem tego kwartału.

Zgodnie z Decrypt, każda umowa będzie odpowiadać 0.001 BTCs. Huobi Futures będzie pobierać opłaty za handel i dostawy. Huobi Futures jest jedną z wiodących platform na rynku kontraktów terminowych Bitcoin. Według Skew, wolumen obrotu tym instrumentem w Huobi Futures wzrósł w ciągu ostatniego dnia do 1,9B$.

Pod względem otwartych odsetek, giełda zajmuje trzecie miejsce z 0,56B USD po OKEx (0,8B) i Binance (0,9B). Crypto broker Voyager Digital, który jest notowany na kanadyjskiej giełdzie, zgłosił nieaudytowane przychody w wysokości $ 1.1M za bieżący rok obrotowy. W porównaniu z poprzednim okresem, przychody firmy wzrosły prawie 13-krotnie. Voyager Digital jest zarejestrowany w Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) i oferuje bezpłatny obrót cyfrowymi aktywami.

W ostatnim kwartale 2019 roku przychody spółki wzrosły o 701% w porównaniu do tego samego okresu w 2018 roku. Broker odnotował również 750% wzrost liczby użytkowników w porównaniu do poprzedniego roku obrotowego. W tym samym okresie wartość obrotów głównych wzrosła z 20 mln dolarów do 165 mln dolarów. Mówi zespół analityków FxPro: „Bitcoin Future handluje na poziomie około 9.200 dolarów, pozostając w długoterminowym trendzie bocznym z wolumenem około 16B dolarów. Indeks altcoin o małej kapitalizacji FTX odnotował wzrost o 144%, prawie dwukrotnie wyższy niż Bitcoin.

Oznacza to, że nie ma znaczenia, jak popularny jest Bitcoin, ponieważ krypty o małej kapitalizacji nadal przyciągają uwagę drobnych inwestorów, którzy kupują je w nadziei na znalezienie nowego „jednorożca“. Poza małymi kryptami, Ethereum staje się poważnym konkurentem dla Bitcoinów. Według Messari, wzrost liczby aktywnych portfeli Ethereum jest kilka razy większy niż Bitcoin z 118% wzrostem od początku roku. Popyt z sektora DeFi staje się kolejnym motorem wzrostu, tworząc podstawę do zakupu żetonów nie tylko w celach spekulacyjnych.

Wszystko to sprawia, że krypto referencyjne nie przekracza bariery 10.000 dolarów. W przeważającej mierze spekulacyjne zainteresowanie pozwala altcoins konkurować z kryptonimem referencyjnym, który wciąż czeka na sygnały z tradycyjnej giełdy“. Zgodnie z rankingiem CoinMarketCap, 6 walut w pierwszej dziesiątce jest w kolorze zielonym. Jeśli chodzi o limit rynkowy wszystkich walut wymienianych w CoinMarketCap, to pozostaje on na poziomie 272 407 065 613 dolarów.

Więcej informacji na stronie https://ihodl.com/topnews/2020-07-15/bitcoin-surpasses-9200/.